Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citrónová Babeta

25. 11. 2009
Suroviny: 150 ml mléka, šťáva ze 2 citrónů (50ml), Obrazekkůra z citrónu, 100 g měkké Hery, 2 vejce, vanilkový cukr, 170 g cukru, 450 g polohrubé mouky, prášek do pečiva, 2 lžičky citrónové tresti
 
Postup: Suroviny dáme do pekárny v pořadí tekuté, sypké a zapneme program Dort (či jiný, určený pro pečivo s práškem do pečiva). Po umíchámí opatrně vidličkou pozdvihneme háky a rukou je vytáhneme. Po upečení zkontrolujeme špejlí, jestli je moučník suchý, popř. přidáme 10 min pečení.
Můžeme ho před koncem pečení ještě polít lžící další citrónové šťávy.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: kde je chyba?

(Iva, 9. 3. 2013 10:46)

Už jsem psala na topkách....zkopíruju to i sem pro případné zájemce.

Co se týká buchet s práškem do pečiva, které jsou pečeny v pekárně, spokojená moc nejsem. Hodně často nejsou moc kypré (a to i u téhož receptu - jednou buchta jako báseň, podruhé nepodarek), některé pekárny tyhle buchty opravdu neupečou vůbec......prostě - tak, jako pekárnu miluju (velice užitěčný a pracovitý stroj v kuchyni), na buchty s práškem do pečiva dělané opravdu moc nejsou:-(
Raději je peču v remosce.

Kde je chyba?

(Jitka, 23. 1. 2012 16:49)

Mám moc ráda citronové buchtičky, tak jsem jako první z receptů na sladké chtěla vyzkoušet tenhle...ale moc jsem nadšená nebyla.Chuť velmi dobrá, jen nevím kde jsem udělala chybu, že nebyla Babeta nadýchaná, měkká...spíš byla hodně tuhá. Ale já to nevzdám a zkusím znovu!

Re: Kde je chyba?

(Iva, 24. 1. 2012 7:42)

Dobré ráno, Jitko,
ne vždy se podaří buchtička s práškem opravdu nadýchaná....myslím, že pekárna byly dělaná hlavně na kynutá těsta a tento program se mi nezdá úplně vychytaný. I když vezmu nějaký vyzkoušený recept na moučník na plech do trouby, v pekárně je hodně vysoká vrstva těsta a poměrně špatně (málo) nabývá a těžko se peče.
Zkuste třeba můj perník s jablky a uvidíte - to je jeden z mála sladkých, nekynutých moučníků, se kterým jsem byla spokojená.